info@dopravnecentrum.sk

0915 616 313

Keresés

GépkocsivezetőI képesítési tanfolyam – GKI

GépkocsivezetőI képesítési tanfolyam – GKI

Už od 8.4.2024 získate u nás KKV kurz zdarma. Preplatí vám ho štát v rámci národného projektu „Zručnosti pre trh práce“. Kurz môžu získať ľudia bez práce, ale aj zamestnaní ľudia. Ak potrebujete viac informácií, nájdete ich na tomto odkaze.

Váljon hivatásos teherautó-, kamion- vagy buszvezetővé!
Szlovákiában – de más uniós országokban is – ehhez a szakmához gépjárművezetői képesítési igazolványra (GKI kártya; szlovákul: KKV) van szükség.

Közlekedési Központunkban az adott járműkategóriára vonatkozó tanfolyam mellett GKI tanfolyamot is biztosítunk az Ön számára.

A teraz do októbra 2023 získate u nás kvalifikačný kurz vodiča (KKV) zdarma, preplatí vám ho totiž štát v rámci kampane „Nestrať prácu – vzdelávaj sa“. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať. Poradíme vám ako na to.

A teherautó- vagy buszvezetői munka felelősségtudatra, bátorságra és elkötelezettségre épül. Ha ilyen munkahelyen látja jövőjét, akkor hivatásos járművezetői képesítéssel kell rendelkeznie. Ha Ön már hivatásos járművezető, akkor jól tudja, hogy a szakmai tapasztalatok és a múltban megszerzett tudás gyorsan elavulttá válik. Ez a hazai és uniós jogszabályokra, de a járművek műszaki és technológiai felszereltségével kapcsolatos szabályokra is egyaránt vonatkozik. Ha Ön az alább említett kategóriák valamelyikébe tartozik, a GKI tanfolyam nem csak kötelező, de rendkívül fontos is az Ön számára.

A Tt. 280/2006 sz. törvény értelmében a gépjárművezetői képesítési igazolvány a következő területeken kötelező a járművezetők számára:

- C1, C1E, C és CE kategóriás járművezetői engedéllyel végzett teherszállítás
- D1, D1E, D, DE kategóriás járművezetői engedéllyel végzett személyszállítás

A GKI tanfolyamok 2 típusa

A szlovák jogszabályok kétféle GKI tanfolyamot (KKV kurz) különböztetnek meg:

1. Hivatásos járművezetői alapképesítés (ZK)

Az alapképesítést annak a hivatásos járművezetőnek kell megszereznie, aki azt még nem szerezte meg, vagy aki már valamelyik kategóriára megszerezte, és szeretné azt kiterjeszteni vagy másik kategóriára váltani. Például, ha tehergépkocsi-vezetésről személygépkocsi-vezetésre szeretne váltani, vagy fordítva. A tanfolyamok időtartamuk alapján is feloszthatók:

- Normál alapképzési tanfolyam
280 óra elméleti oktatás, gyakorlati képzéssel kiegészítve. A gyakorlati képzés egy min. 20 órás vezetési gyakorlatot is magában foglal, amely képzett oktató kíséretében, oktatójárművel történik.

- Gyorsított alapképzési tanfolyam
140 óra elméleti oktatás, gyakorlati képzéssel kiegészítve (legalább 10 óra)

- Normál kiegyenlítő alapképzési tanfolyam
70 óra elméleti és legalább 5 óra gyakorlati képzés szakképzett oktatóval

- Gyorsított kiegyenlítő alapképzési tanfolyam
35 óra elmélet és legalább 2,5 óra gyakorlati képzés szakképzett oktatóval

Az elvégzendő GKI tanfolyam típusát a következők határozzák meg:

- a vezetői engedély megszerzésének időpontja,
- a kategória, azaz C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D vagy DE,
- az Ön életkora,
- a jármű típusa, amelyet hivatásos járművezetőként vezetni fog.

Forduljon hozzánk bizalommal, segítünk kiválasztani az Ön számára megfelelő tanfolyamot.

Az alapképesítés minden típusa vizsgával zárul. A GKI tanfolyamot sikeresen elvégző gépjárművezető a törvényben előírt 30 naptári napon belül megkapja saját gépjárművezetői képesítési igazolványát.

2. Hivatásos gépjárművezetők rendszeres képzése

Szeretné meghosszabbítani gépjárművezetői képesítési igazolványát? Ne feledje, hogy GKI kártyáját 5 évente kell megújítania egy 35 órás képzés keretében. A képzés sikeres elvégzése után a Kerületi Hivatal kiállítja Önnek a rendszeres képzés elvégzését igazoló, következő 5 évre vonatkozó tanúsítványt.