0915 616 313

Keresés

FAQ

FAQ

Hány éves kortól vehetek részt gépjárművezetői tanfolyamon?

Az új törvény értelmében már 16 éves kortól be lehet iratkozni egy autósiskolába, és tanfolyamot indítani a B csoportos jogosítvány megszerzéséhez, illetve 17 éves kortól gépjárművezetési jogosítvány megszerzéséhez. Feltétele, hogy a 18. életévének betöltéséig, de legalább három hónapig csak olyan másik sofőr jelenlétében vezesse a járművet, aki legalább 10 éve rendelkezik vezetői engedéllyel, és a gépjárművezetői nyilvántartásba utasként szerepelt. Rendőrség.

Igaz, hogy 17 évesen is tudok vezetni?

Igen, lehetséges. Egy utasnak azonban magával kell lennie. Köteles vezetői jogosítvánnyal rendelkezni és a járművezetői feladatokat eleget tenni, kábító vagy függőséget okozó szer hatása alatt nem állhat.

Mennyi ideig tart a tanfolyam?

A standard tanfolyam hossza az Ön aktív megközelítésétől függ.
A tanfolyamok időtartama a következő:
Normál tanfolyam: 3-4 hónap
Egyéni tanfolyam: a tanuló és az autósiskola megállapodása szerint általában 1,5-4 hónapig tart.
A képzés elvégzése után figyelembe kell venni a záróvizsgák várakozási idejét - azok időpontját a közlekedési felügyelőség határozza meg.

Miből áll a képzés?

A képzés két alapvető részből áll:
• elméleti rész
• gyakorlati rész

A képzés záróvizsgával zárul. számú rendelete szerint zajlik az elméleti rész és a gyakorlati képzés. törvény végrehajtásáról szóló 349/2005. 93/2005 Coll. az autósiskolákról.

Hogy megy az elméleti rész?

Az elméleti rész vázlata tartalmazza a közúti közlekedési szabályokat, a járműépítést és -karbantartást, a járművezetés elméletét, a biztonságos vezetés alapelveit és egy záró áttekintést.

Milyen gyakran nyit kurzusokat?

Rendszeresen nyitunk tanfolyamokat, min. havonta 1 alkalommal.

Meg tudná adni nekem a túrák időpontját és dátumát?
Igyekszünk minél jobban megfelelni a tanulói igényeknek, ezért közösen és időben egyeztetjük a túrák időpontját, valamint a túrák kezdésének vagy befejezésének helyét.

Milyen a záróvizsga?

Az autósiskola a tanulót záróvizsgára bejelenti az illetékes közlekedési felügyelőségen. Maga a vizsga a vizsgabiztos jelenlétében zajlik, és két részből áll:

• Az első egy KRESZ írásbeli teszt, a teszt időtartama 20 perc, a tesztben 27 kérdés szerepel. A teszt sikeres teljesítéséhez legalább 50 pontot kell szerezni a maximális 55-ből. A C, CE, D, DE csoportok esetében a minimális pontszám 53.

• A második rész egy gyakorlati vezetés az autós edzőpályán - szlalom a kúpok között, függőleges és hosszanti parkolás, tolatás a garázsba. Az időtartam maximum 10 perc, ezt követi a közúti forgalomban történő vezetés - minimum 25 perc.
Mennyi a várakozási idő a záróvizsgákra?
A záróvizsgák időpontját a közlekedési felügyelőség határozza meg (legkorábban a bejelentést követő 6 munkanapon belül, maximum 1 hónapon belül).

Mi a teendő, ha első próbálkozásra nem sikerül a vizsgám?

Abban az esetben, ha első alkalommal nem sikerül záróvizsgát tenni, 2 javítási időpontra jogosult. A pótvizsgára való regisztrációhoz a B csoporthoz 8 eurós, a C, CE, D, DE csoportokhoz 16,50 eurós, az A, A1, A2 csoportokhoz pedig 4 eurós bélyegekre lesz szüksége. Pótvizsgára legkorábban az előző vizsgákat követő 6. munkanapon lehet.

Igaz, hogy a vezetői engedélyek érvényessége korlátozott?

A hatályos jogszabályok szerint a 2013. január 19. után kiadott vezetői engedélyek legfeljebb 15 évig érvényesek (ez az AM, A1, A2, A, B1, B, BE és T csoportokra vonatkozik, a többi csoportra csak 5 év). Az 1993. január 1. és 2004. április 30. között megszerzett vezetői engedély 2023. december 31-ig lesz érvényes.

A 2004. május 1-től 2013. január 18-ig kiállított jogosítványok 2032. december 31-ig érvényesek, a jogosítvány lejártát követően 6,50 eurós adminisztrációs illeték megfizetése után 30 napon belül kell leadni a rendőrségen, új jogosítvány kiadására kerül sor (a díj fizetése 65 év felettiekre nem vonatkozik).

Általános Szerződési Feltételek. Adatvédelmi irányelvek. Sütik beállításai.