info@dopravnecentrum.sk

0915 616 313

Vyhľadať

Doškoľovací kurz

Doškoľovací kurz

Každý z nás už určite v živote spravil chybu. Zadržanie vodičského oprávnenia je však chybou, ktorá môže spôsobiť vážne zmeny, ako napríklad stratu práce. Zákon č. 49/2014 Z.z. o cestnej premávke zahŕňa okrem zadržania vodičského oprávnenia aj povinnosť vodiča následne absolvovať doškoľovací kurz, ak ešte chce niekedy šoférovať.

Policajný zbor udelí povinnosť absolvovať doškoľovací kurz, ak sa vodič 3-krát závažným spôsobom porušil pravidlá cestnej premávky s udelením pokuty 60 a viac eur.

V prípade takto vzniknutej situácie sa na nás neváhajte obrátiť. Pomôžeme vám rýchlo a bezstarostne vyriešiť nepríjemnosti vďaka nášmu doškoľovaciemu kurzu.

Výcvik, ktorý musíte v rámci doškoľovacieho kurzu absolvovať je rozdelený do 5 kategórií a je pre všetky typy vodičského oprávnenia rovnaký:

– Predpisy o cestnej premávke a s nimi súvisiace právne predpisy – trvanie 6 hodín
– Teória vedenia vozidla – trvanie 2 hodiny
– Zásady bezpečnej jazdy – trvanie 2 hodiny
– Problematika dopravných nehôd – trvanie 2 hodiny
– Praktický výcvik – trvanie 6 hodín

Pri doškoľovacom kurze v porovnaní s klasickým kurzom na získanie vodičského oprávnenia, nie je nutné, aby mal účastník 100 % účasť a je možná aj elektronická náhrada výučby cez systém JISCD. Dopravný inšpektorát následne definuje termín skúšky obsahujúcu teoretický test, praktickej skúšky na cvičisku a v premávke.

Všeobecné obchodné podmienky. Zásady ochrany osobných údajov. Cookies nastavenia.